12345678910111213141516171819

Kangur Matematyczny 2017
W tym roku szkolnym, w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, troje uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie:
- Przemysław Sulich,
- Katarzyna Marusiak
- Julia Klementowska.

Całą tę trójkę przygotowowywała pani Beata Rembacz-Bonk.

Gratulujemy!


 
Autor admin (14 maja 2017 roku, 12:04)

Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PCK
28 kwietnia 2017 roku, w sali gimnastycznej Zespou Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu, odbyły się Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PCK, w których wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły.
I DRUŻYNA w składzie:
-Julia Klementowska,
-Nikola Lechowska,
-Arletta Kozińska,
-Natalia Piotrowska,
-Przemysław Sulich.
[Czytaj więcej]
 
Autor admin (12 maja 2017 roku, 21:00)

Międzynarodowy Konkurs Fizyczny
W jubileuszowym XV Konkursie Polsko - Ukraińskim "Lwiątko 2017" wzięło udział na etapie szkolnym 15-tu uczniów (kl. II - 6 ucz., kl. III-9 ucz.).

Wśród nich znalazło się trzech laureatów, którzy zdobyli tytuł "Taon"
- Kacper Jaworski -kl. II
- Sebastian Jakubiak - kl. II
- Magdalena Kiedel - kl. III

[Czytaj więcej]
 
Autor admin (12 maja 2017 roku, 20:49)

Finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej
24 kwietnia w Łodzi odbył się trzeci, finałowy etap Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Składał się on z części praktycznej i teoretycznej. Pierwsza polegała na szybkim wyszukiwaniu informacji w internecie, m.in. przy użyciu KaRo (Katalogu Rozproszonego Bibliotek Polskich), FBC (federacji bibliotek cyfrowych), ISAP (internetowego systemu aktów prawnych) oraz strony internetowej GUSu (głównego urzędu statystycznego). Ta część wymagała także umiejętności tworzenia opisów bibliograficznych oraz znajdywania braków w błędnych opisach.
[Czytaj więcej]
 
Autor admin (27 kwietnia 2017 roku, 15:37)

Rekiny Finansjery
Piątego kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu odbył się finał IV Międzypowiatowego Konkursu "Rekiny Finansjery". Wzięło w nim udział siedem zespołów dwuosobowych, z czego aż trzy były z naszej szkoły. Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania, ekonomii, bankowości, trzeba było też wykazać się umiejętnością strategicznego planowania i podejmowani zarówno rozsądnych, jak i ryzykownych decyzji. Jednak nie sprawiło to zbytnich trudności i nasza szkoła odniosła w tym znaczący sukces, gdyż:
[Czytaj więcej]
 
Autor admin (11 kwietnia 2017 roku, 16:55)

Z TURYSTYKĄ ZA PAN BRAT
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu odbył się konkurs dla gimnazjalistów -"Z TURYSTYKĄ ZA PAN BRAT".

W konkursie, który sprawdzał wiedzę dotyczącą obiektów pałacowych i zamkowych Dolnego Śląska ich historii, legend, tras wycieczkowych i szlaków, uczestniczyło 12 trzyosobowych drużyn z bolesławieckich gimnazjów. Konkurs składał się z 3 części - testu wyboru, odpowiedzi na pytania i prezentacji w języku niemieckim tytułem NIEDERSCHLESIEN IST SEHENSWERT.

[Czytaj więcej]
 
Autor sss (03 kwietnia 2017 roku, 12:29)

zDolny Ślązak Gimnazjalista
Ten prestiżowy konkurs wiedzy gimnazjalistów dotarł do finału. Wśród ponad 8 tyś. uczestników etapu szkolnego do finałów wojewódzkich dociera ok. 50 najzdolniejszych uczniów województwa dolnośląskiego uzyskując tytuł finalisty. W br. szkolnym nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces plasując się w gronie finalistów.
- Katarzyna Marusiak - finalistka konkursu polonistycznego
- Przemysław Sulich - finalista konkursu matematycznego i fizycznego.

Gratulacje dla wyróżniających się uczniów i ich opiekunów - p. mgr Małgorzaty Zielińskiej, p. mgr Beaty Rembacz - Bonk, p. mgr Ireny Kilimiak


 
Autor admin (11 lutego 2017 roku, 12:53)

Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy "Bezpieczny Internet 2017"
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu (07 lutego) ustanowionego przez Komisję Europejską i obchodzonego corocznie od 2005 r., Technikum Elektroniczne w Bolesławcu po raz kolejny zorganizowało Konkurs Wiedzy dla uczniów gimnazjów. Uświadomienie niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z Internetu - zwłaszcza dzieci i młodzież to główny cel konkursu.

Drużyna w składzie: Daniel Gil, Maja Małkowska i Aleksandra Muniak znalazła się na podium zajmując trzecie miejsce.

Gratulacje dla uczniów i nauczyciela informatyki p. mgr inż. Sławomira Zimniaka


 
Autor admin (11 lutego 2017 roku, 12:48)

12345678910111213141516171819